اپل در حال حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ استور

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

از چند روز پیش، اپل شروع به حذف برخی اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ استور کرده است. اپل در پیامی که به توسعه دهندگانی که اپلیکیشن‌های آن‌ها حذف شده است، ارسال کرده است، گفته به دلیل عدم وجود روابط تجاری با ایران، اپلیکیشن شما امکان حضور در اپ استور را ندارد.

تا به این لحظه تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های فارسی و ایرانی از اپ استور حذف شده‌اند. به نظر می‌رسد عمده این اپلیکیشن‌ها جهت ارائه خدمات فیزیکی در ایران هستند. به طور مثال دیگر شاهد اپلیکیشن سرویس تاکسی آنلاین اسنپ و یا فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا در اپ استور در نیستیم.

کاربران در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از هشتگ #StopRemovingIranianApps به این اقدام اپل اعتراض کرده‌اند. همچنین گروهی از کاربران جهت اعتراض به اپل در سایت change.org کمپینی را راه اندازی کرده‌اند و در حال جمع آوری امضا هستند.

در ادامه جدولی تهیه کردیم که چه اپلیکیشن‌هایی از اپ استور حذف شده‌اند و آیا امکان استفاده از آن‌ها در حالت دیگری وجود دارد یا خیر.

نام اپلیکیشن وضغیت در اپ استور روش جایگزین
دیجی‌کالا حذف شده استفاده از وبسایت
اسنپ حذف شده
دلیون حذف شده استفاده از وبسایت
تخفیفان حذف شده استفاده از وبسایت
علی‌بابا حذف شده استفاده از وبسایت
زورق حذف شده استفاده از وبسایت
بامیلو حذف شده استفاده از وبسایت
الوپیک حذف شده استفاده از سایت موبایل
کارتلی حذف شده
تپ سی حذف شده
دانرو حذف شده
فودنت حذف شده
ریحون حذف شده استفاده از وبسایت
اسنپ رانندگان حذف شده

اگر شما هم شاهد اپلیکیشنی هستید که از اپ استور حذف شده است و یا از روش جایگزینی برای اپلیکیشن‌های اعلام شده خبر دارید، در بخش نظرات آن‌ها را اعلام کنید.

نویسنده : دانلودی بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 8 شهريور 1396 ساعت: 6:27
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها